Vyhlášení nejlepších Dasporťáků sezóny 2015/16

Vloženo: 9. 6. 2016

Ve středu 8.6. se v aule ZŠ Emy Destinnové uskutečnilo slavnostní vyhlášení nejlepších hráčů a hráček Dansportu za sezónu 2015/16. Jeho součástí také bylo zhodnocení uplynulé sezóny.

Sezónu 2015/16 jako celek můžeme pro Dansport hodnotit jako úspěšnou.
V letošním roce jsme měli v 11 soutěžích celkem 17 družstev (10 chlapeckých a 7 dívčích), navíc jsme se úspěšně zúčastnili akcí Barevného minivolejbalu pro nejmladší volejbalisty a volejbalistky. O víkendu 18. – 19. června jedou naše týmy na finále oblastního přeboru do Českých Budějovic.
Na tomto místě je třeba vyzdvihnout to, že Dansport je prakticky jediným volejbalovým klubem v ČR, který má zastoupení ve všech mládežnických věkových kategorií v dívkách i chlapcích.
Mezi největší úspěchy uplynulé sezóny patří výborné výkony starších žáků v Přeboru Prahy i v ČP a postup do finále MČR ,titul Mistrů Prahy kadetů, výkony mladších žákyň v Přeboru Prahy, i radost ze hry mladších žáků. Činily se také juniorky, kadetky, starší žákyně i hráčky minivolejbalu, jejichž výkonnostní růst je markantní. Potěšitelný je také nárůst dětí v přípravkách a nejmladších kategoriích – minivolejbalu a mladšího žactva.
Naše vlajková loď, družstvo juniorů, reprezentovalo skvěle v nejvyšší mládežnické soutěži v ČR – juniorské extralize – a nakonec vydřelo 9. místo v soutěži.

Minivolejbal

Nejmladší Dansporťačky se zúčastnily turnajů Přeboru Prahy, kde byly rozděleny do tří týmů. „A“ tým skončil 15., „B“ tým 34. a nejmladší „C“ tým na 47 z celkového počtu 48 startujících družstev.
Dívky trénuje Vendulka Szlauerová.
Z kolektivu dívek se vybírala nejlepší hráčka Dansportu v minivolejbalu sezóny 2015/16 a stala se jí Kateřina Vávrová.

Mladší žáci
Družstvo absolvovalo Přebor Prahy ve čtyřech týmech a výkonnostní růst i radost ze hry kluků byla očividná. „A“ tým nakonec skončil na čtvrtém místě. Trenéry jsou Kryštof Kotěšovský a Sofie Bytelová.
Nejlepším mladším žákem sezóny 2015/16 byl určen David Hubata-Vacek

Mladší žákyně
Družstvo mladších žákyň skončilo v Přeboru Prahy na 6. místě ze 17 zúčastněných týmů. Nejlepší hráčky tohto týmu již hrají i o kategorii výše za starší žačky. Trenérkou je Tereza Mezuliánková a Vendula Szlauerová.Své hodnocení připojuje trenérka Tereza Mezuliánková:

„Soutěž mladších žákyň viděla velké rozdíly mezi jednotlivými ligami. Naše holky vstoupily z kvalifikace do první ligy. Své místo ale ztratily hned prvním turnajem, druhým turnajem dokonce propadly až do třetí ligy. Začátek soutěže byl jako na horské dráze. Jednou jsme podali dobrý výkon, v dalším lehkém zápase se ale mohlo stát opět cokoli. Ze třetí ligy, jejíž úroveň se s volejbalem nedala moc porovnávat, jsme ale hned postoupili nahoru. Od té doby jsme podávali stabilnější výkony a vždy jsme postoupili do ligy první, ze které jsme následně spadli, a tak se to opakovalo až do konce sezony. Konečné šesté místo je tedy hezké, ale myslím, že bylo v našich silách nahlédnout do první pětky. Vyzkoušeli jsme také kvalifikaci na mistrovství republiky v Liberci, která nám dala jistě hodně zkušeností do dalšího volejbalového života. Bohužel nebyla úspěšná, ale holky se podívaly, jak se hraje volejbal jinde než v Praze a určitě jim to bylo přínosem. Nejlepší a nejstabilnější hráčkou byla Aneta Bartošová, ale byla jsem velice ráda, že jí ostatní holky šlapaly na paty a nebyla na hřišti sama. Udělali jsme kus práce, ale nekončíme, pár kusů máme ještě před sebou :) Děkuji za sezonu.“
Nejlepší hráčkou sezóny 2015/16 v kategorii mladších žákyň Dansportu byla vyhodnocena Aneta Bartošová.

Starší žáci
Po letech se opět vytvořil silný a perspektivní tým, který uspěl jak v Přeboru Prahy, tak především v celostátním Českém poháru, což je nejuznávanější soutěž v této kategorii. Kluci se probojovali do finálové části této soutěže a předváděli velmi dobré výkony. Navíc postoupili i do finále Přeboru ČR.
V Pražském přeboru obsadil tým čtvrté místo, v Českém poháru potom 12. příčku a ve finále MČR 15. místo.
Trenéry týmu starších žáků je Kryštof Kotěšovský a Sofie Bytelová.
Nejlepším starším žákem pro sezónu 2015/16 byl vybrán Josef Havlas.

Starší žákyně
Dívky obsadily v Přeboru Prahy 9. místo ze 17 družstev.
Trenérkou týmu je Petra Neureiterová.
Nejlepší hráčkou kategorie starších žákyň Dansportu v sezóně 2015/16 byla vybrána Anna Koštejnová.

Kadeti

Kadeti v letošní sezóně nezklamali, získali titul Mistrů Prahy a budou hrát v v příští sezóně extraligu.
Nejlepším kadetem SK Dansport Praha za sezónu 2015/16 byl vybrán Matěj Martinča.

Kadetky
V letošní sezóně kadetky obsadily v Přeboru Prahy 2. místo z 11. přihlášených týmů a to pod vedením trenérek Petry Neureiterové a Dany Dvořákové.
Nejlepší kadetkou Dansportu sezóny 2015/16 se stala Tereza Krausová.

Juniorky
V 1. celostátní lize dívky bojovaly, ale letos se tým potýkal s rozsáhlou marodkou a nakonec účast v soutěži neuhájil. Trenérka Dana Dvořáková
Nejlepší juniorkou Dansportu sezóny 2015/16 byla zvolena kapitánka týmu Karolína Holcátová

Chceme poděkovat dívkám, které v juniorské kategorii končí a moc pomohly svými odpovědnými výkony celému týmu. Jsou to Kačka Bicanová a Karolína Holcátová.

Muži
Naši muži bohužel opustili 2. ligu a budou hrát v příští sezóně Mistrovství Prahy.
Nejlepším hráčem Dansportu sezóny 2015/2016 v kategorii mužů byl vybrán Tadeáš Bajusz.

Junioři
Junioři obsadili v celkové pořadí mezi mládežnickou elitou ČR devátou příčku a zajistili si tak účast v extralize i pro příští sezónu.
Volba nejlepšího juniora byla letos obtížná. Nakonec rozhodla nejstabilnější forma na velmi vysoké úrovni a tak se nejlepším juniorem Dansportu za sezónu 2015/16 stal smečař a kapitán týmu Kryštof Humpl.

Také chci moc poděkovat tomu, který již v juniorské kategorii končí a který měl lví podíl na výborných výsledcích týmu. Letos je to David Pivoňka.
Díky a mnoho úspěchů v mužské kategorii!

Skokanem roku v sezóně 2015/16 se stává pro své výborné výkony a skokem z kategorie starších žákyň  do základu družstva 1. ligy juniorek Alžběta Beránková

Pro sezónu 2015/16 získává ocenění nejlepší trenér Dansportu pro svou výbornou práci s týmy mladších i starších žáků Kryštof Kotěšovský.

Závěrem ještě co nás čeká:
Všechny týmy trénují do 23. června dle rozvrhů a jednotlivé týmy čekají ještě klubové turnaje.
Závěrečné klubové turnaje se uskuteční následovně:
Přípravky a minivolejbal ve středu 15. června na ZŠ Emy Destinnové od 16 hodin
Žactvo má společný turnaj v pondělí 20. června od 17 hodin na Olympu ve Stromovce,
kadetské a juniorské kategorie společně s muži sehrají společný turnaj ve středu 22.6.2016 od 17 hodin na Olympu ve Stromovce.
Naše letní soustředění v Dřevěnici u Jičína je tradičně poslední týden prázdnin, čímž začínáme sezónu 2016/17 a je pro členy soutěžních týmů povinné. Prosíme proto o jeho zaplacení do konce června.  Junioři a kadeti začínají přípravu na extraligové sezóny 15. srpna na Olympu ve Stromovce.

Na úplný závěr chceme poděkovat všem trenérům i rodičům, kteří obětavě podporují děti ve sportování a moc nám pomáhají při realizaci jednotlivých akcí. Bez jejich aktivní podpory bychom v současné ekonomické situaci nemohli vůbec fungovat a za to jim patří náš obrovský dík.