Dansport » Home » Kadetky a juniorky

První bod na naše konto

Vloženo: 11. 2. 2019

Dansport - Benátky nad Jizerou 1:3 (-20,-17,13,-18) a 2:3 (-17,23,23,-27,-10)

V sobotu pokračovala v naší domácí hale GJK na Pohořelci 1. liga juniorek zápasy s Benátkami nad Jizerou a naše děvčata po bojovném výkonu získala do tabulky první bod.
Základní šestku tvořily hráčky Bětka Beránková a Róza Kačírková na bloku, Anička Koštejnová a Marie Krejzová na smeči, Eliška Holečková na náhře a Kačka Novotná na účku. Úspěšně střídaly Eliška Zimová a Áďa Štěpánková.
První zápas probíhal s velkým nasazením všech hráček, hráli jsme s chutí a získali jeden set.
Ve druhém utkání se nám po prohraném úvodním dějství podařilo perfektně vybojovat 2. set, kdy jsme se prali o každý míč. Bětka v koncovce podržela podání a to rozhodlo. Třetí set byl opět velmi vyrovnaný, koncovku prakticky rozhodla účinným podáním Kačka Novotná, v útoku velmi dobře zahráli Róza s Aničkou. Ve čtvrtém setu jsme vedli 21:18, ale soupeřky nás dotáhly na 22:22. K dispozici jsme ještě měli dva mečboly (24:23 a 25:24), Středočešky však oba odvrátily a naonec zvítězily 27:29. V tie-breaku jsme již jen vždy dotahovali náskok soupeřek a nechali si ho utéct.
Chci pochválit celé družstvo za bojovnost, nasazení a hezkou hru, kterou v tomto zápase předvedlo. Získali jsme tedy první bod, ale dnes nám vítězství za tři body uteklo jen těsně, škoda.