Dansport » Home » Komentáře

Kolaps na jihu Čech

Vloženo: 20. 11. 2009

Ani napopáté jsme v juniorské extralize Jihočechy neporazili. Letos jsme tomu byli nejblíže, ale nepochopitelné selhání ve třetím setu prvního utkání nás připravilo o jasné vítězství nejen v tomto zápase, ale pravděpodobně i ve druhém. Po nervózním úvodu se základní šestka Šimon Bohm, Honza Novotný, Adam Břicháček, David Lenc, Ondra Hons a Štěpán Junek, libero Jakub Heráň zklidnila a suverénně diktovala temto hry až do stavu 18:14 ve třetím setu. Za tohoto stavu nastal "infarkt", osm bodů v řadě přes dva "time-outy" a dvoje střídání nás natolik rozhodily, že jsme hladce prohráli nejen tento set, ale i následující. V tie-breaku jsme ještě dokázali zvrátit stav 7:10 na 13:11, ale další nevynucené chyby nás stály celé utkání. Druhé utkání jsme již odehráli v hlubokém útlumu, na hřišti se několikrát vystřídali všichni hráči - Tomáš Hakl, Tadeáš Bajusz, Jakub Čuda, Jindra Tandler - ale na víc než zisk třetího setu to nestačilo. Nutno říci, že výkon ovlivnilo zranění břišního svalu Štěpána Junka, který první zápas dohrál se sebezapřením a do druhého vůbec nenastoupil. Také výkonnost Ondry Honse a Tadeáše Bajusze byla ovlivněna nemocí (hráli prakticky z "postele" jen s pátečním tréninkem v nohách) a Ondra Pavelka s námi vůbec pro onemocnění neodcestoval. Nicméně i přes to bychom měli s letošními "Budějkami" vyhrát. Snad jsme si svou "černou" sobotu již vybrali a v dalších zápasech za čtrnáct dní v Liberci se Slavií se nám povede rehabilitace.