Dansport » Home » Minivolejbal

Opět mezi elitou Prahy

Vloženo: 24. 1. 2018

Čtvrté kolo Přeboru Prahy v minivolejbalu se odehrálo v sobotu 20. ledna a Dansport v něm uspěl na výbornou.
"A" tým postoupil zpět mezi nejlepší týmy Prahy do 1. ligy, "B" družstvo zahrálo nejlepší turnaj v soutěži a pod vedením trenéra Davida Dvořáka skončilo ve 4. lize na 3. místě v sestavě Niky Pancnerová, Terka Střihavková a Kája Čerychová. "C" a "D" týmy podaly bojovné výkony a jen těsně jim utekl postup o ligu výše.
Více k výkonu našeho nejlepšího "A" týmu jejich trenér Kryštof Hrubý:
"Opět jsme se museli obejít bez nemocné Emy Srbové, její pozice se tak již podruhé ujala Kája Prchlíková, dále tým tvořily kapitánka Šárka Svobodová a Kiki Novotná. Holky začaly dvěma souboji s nejlepšími týmy Tatranu Střešovic. Oba zápasy zvládly a mohly se radovat ze 6 bodů do tabulky. Pak přišel zápas s pořádající Mikulovou A. Moje svěřenky se zalekly tohoto bezchybného soupeře, od začátku si nevěřily na domácí tým, nevytvořily si vhodnou atmosféru na hřišti a také působily velice odevzdaně po celý zápas, který jsme zaslouženě prohrály ve dvou setech. Muselo tak dojít na rázné pokárání holek, které vyústilo v jednoznačnou výhru s celkem Pečky. Situace s postupem do 1. ligy se měla následovně – potřebovali jsme zvítězit se Slavií A 2:0 a zároveň musely dívky ze Střešovic vzít alespoň 1 set Mikulovce. My se ale hlavně soustředili na náš zápas proti Slavii A. Holky tušily, že mají šanci postoupit do 1. ligy, a tak daly do posledního souboje všechno. Byly koncentrované na každý míč a úvodní sadu zvládly bez větších komplikací. I do druhého setu vstoupily výborně, ujaly se obrovského náskoku, a i když soupeřky dotahovaly, my nakonec slavili vítězství 2:0! Vzhledem k tomu, že v souběžně hraném duelu získaly Střešovice (pro nás tak důležitý) set, věděli jsme, že 1. liga je naše! Tahounem týmu byla klasicky Šárka Svobodová, ale chválím všechny holky, zejména za poslední zápas, tam nechaly opravdu všechno."