Dansport » Home » Mladší žákyně

Naše děvčata zabojovala

Vloženo: 20. 9. 2017

V sobotu jsme se s družstvem mladších žákyň zúčastnily kvalifikace přeboru Prahy, což je soutěž, ve které budeme bojovat celý rok. Naším cílem byla druhá liga a zahrát si o ni přišly: kapitánka Anička Hobzová, Simča a Kája Prchlíkovy, Ema Srbová, Šárka Svobodová, Anička Hrabáková, Sára Dvořáková a Terka Králová.
S odstupem nemůžu naše výkony hodnotit špatně, holky hrály naplno a chyby pramenily zejména z nervozity. V základní skupině jsme prohrály se Slavií A, se kterou jsme zahrály vyrovnaný první set. Další zápas byl s Tatranem Střešovice. První set jsme jednoznačně ovládly, druhý jsme vlastními chybami darovaly soupeři a šlo se do tie-breaku. Na začátku se uvolněné a koncentrované holky ujaly vedení a vypadalo to na hladký průběh. Bohužel za stavu 13:7 pro nás přišly dvě chyby z naší strany a týmová psychika se naprosto rozložila. Osmi body za sebou nakonec triumfoval Tatran. Zklamání bylo obrovské, bylo jasné, že jdeme do 3 nebo 4 ligy... Proto musím pochválit holky, že se před posledním zápasem ve skupině (Olymp C) zvládly dokonale vzchopit a po hladce vyhraném prvním setu odvrátily i nástup soupeře v setu druhém. Poslední zápas jsme s úžasnou podporou rodičů také vyhrály 2:0 a v šatně po turnaji si daly na 1. kolo, které se bude konat již za necelé dva týdny, znovu za cíl pokus o postup do druhé ligy. Každá hráčka předvedla něco, za co si zaslouží pochvalu - ať už jde o bojovnost, soustředěnost, podporování týmu či chladnou hlavu při řešení herních situací.