Dansport » Home » Muži

Slavia Praha - Dansport 2:3 (26,-23,-17,20,-13)

Vloženo: 10. 12. 2009

K tomuto vrcholu letošního roku jsme vzhlíželi prakticky od začátku soutěže, neboť Můďové, Bedla a Viktor působili v jejím dresu vloni, Kuba Novák v dřívějších sezonách. A hlavně - jsme vesměs tělem i duší Sparťani.
Nastoupili jsme v sestavě: náhra Chlebič, smeče Kuba N. s Márou, bloky Můďa s Kubou Tichým, účko Longr, libero Viktor. Dozadu občas chodil vypomáhat za Marka Tomáš.
Slávističtí ultras zřejmě ve spletitém labyrintu chodeb nenašli naší halu, a tak přestože fotbalové zápasy A-týmu navštěvuje v průměru deset tisíc, tomu našemu z počátku přihlížel pouze jeden divák. Ten se navíc následně ukázal být vrátným, který šel po pěti minutách (zřejmě skončila reklama) zase na seriál.
            Hala se ale přeci jen postupně zaplňovala a vytvořila se atmosféra důstojná tak velkému zápasu. Přišel i vyhlášený volejbalový stratég Viktor Pak st, autor známého plánu „Jak porazit Žižkov“. Hned od začátku bylo vidět, že se jedná o dva volejbalově vyspělé celky a všem bylo jasné, že budou rozhodovat maličkosti. Set byl po celou dobu vyrovnaný a urvali jsme ho zejména díky dobrým Chlebičovým servisům 28:26
            Druhá sada se linula v podobném duchu, jen koncovku získal tým s ne tak hezkými hráči.
            Celý zápas provázel blokařský minisouboj Můďa – Forny. Oba se navzájem tak čtyřikrát zablokovali a náležitě si sypali. Hlavně Můďovi šlo z očí takové zlo, že když ho během další reklamní pauzy zahlédl vrátný, okamžitě se rozbrečel a utekl.
            Po jasné výhře ve třetím setu se halou rozléhalo mlaskání a huhlání. To nám Jarda Kalina na dálku připomínal již zmiňovanou pravdu o tom, jak nebezpečné je nechat se ukolébat snadným, ale pouze dílčím, vítězstvím. Slávisté (pozor! neplést se slavisté; slavista je Jungmann, Slávista Šmicer) se dostali do vedení 9:0, a to se proti tak kvalitnímu celku otáčí velmi těžko. Bylo jasné, že směřujeme do tie-breaku, a tak mě napadlo, že bych nechal Kubu Nováka odpočinout a poslal na hřiště Bíďu. Ten mi to ale na lavičce rozmluvil. Což bylo asi nakonec dobře, protože set jsme ještě zdramatizovali, Kuba se zas dostal do tempa a v závěru tie-breaku uhrál důležité míče.
            Během zkrácené sady jsme tahali za kratší konec provazu, točili jsme za stavu 6:8 a prohrávali ještě 11:13, ale pak soupeř udělal dvě chyby na přihrávce a Kuba Tichý nekompromisně trestal. Po jeho posledním zásahu mohla radost propuknout naplno, hlavní cíl této části sezony splněn.
            Mužem zápasu bych vyhlásil Můďu, který přes občasné výpadky na útoku hrál srdcem a neustále strhával ostatní. Velmi dobře zahrál i Chlebič, jehož servis snese z těch našich zatím jako jediný přísnější měřítko.
Další zápas hrajeme příští úterý od 17.30 a bude to boj o čelo tabulky, tak neváhejte a dorazte!