Dansport » Home » Starší žáci

Úspěšné vystoupení v Českém poháru žáků

Vloženo: 9. 10. 2019

O víkendu hráli naši žáci Český pohár v Hradci Králové.
Hned první zápas ve skupině nás čekal proti jednomu z favoritů, Českým Budějovicím. Do utkání jsme i přes výškovou převahu soupeřů vstoupili s nadšením a s cílem vyhrát. To se nám však po dvousetovém boji nepodařilo. Z této prohry jsme se ale rychle otřepali, a se slovy kapitána Vaška Akrmana:“ Ten první zápas byl jen na rozehřátí“, jsme nekompromisně začali drtit všechny ostatní protivníky. Dalšími dvěma zápasy ve skupiny jsme proklouzli jako nůž máslem. Jako poslední zápas prvního dne poháru byl zápas proti Ústí nad Labem. První set tohoto klání byl ve prospěch Ústí a měl jsem nemalé obavy, že kluci už jsou vyčerpáni po dlouhém dni, přece jenom přijelo nás jen sedm statečných. V druhém setu mě ale přesvědčili, že tomu tak není a vyrovnali utkání na 1:1. Do závěrečného setu jsme naskočili silně avšak soupeř nás postupně začal dotahovat a zápas se dostal do velmi napínavé koncovky, kterou jsme bohužel, kvůli horšímu servisu, prohráli. Žádné zklamání to ale nebylo. Kluci hráli výborně a proto, i přes skóre dvou výher a dvou proher na kontě, bylo co slavit. Toto nadšení se přeneslo i do druhého dne, kdy nebyl nikdo, kdo by byl schopný se nám vyrovnat. Na konci, tedy s pěti výhrami a dvěma prohrami, jsme skončili v pořadí turnaje třináctí, což nám zaručuje účast v 2. osmičce Českého poháru.
Chtěl bych moc pochválit kapitána Vaška Akrmana, bratry Adama a Aleše Pacltovi, Ondru Chvojku, Romana Švédu, Filipa Musila a v neposlední řadě Danila Golikova za skvělé výkony. Doufám, že takto budeme pokračovat i nadále.