dansport - volejbalSK Dansport Praha - volejbal

Dansport » Home » Starší žáci

Žáci na Českém poháru v Jirkově uspěli

Vloženo: 4. 12. 2019

O víkendu jsme s žáky vyrazili na třetí kolo Českého Poháru do Jirkova. Měli jsme původně jet v deseti, ale naneštěstí nám onemocněli tři naši hlavní hráči, takže nakonec jsme museli jet v oslabené sestavě. Ta se skládala z kapitána Vaška Akrmana a Danila Golikova na bloku, Ondry Chvojky na náhře, na účku Filipa Musila a na smeči bratři Pacltové. Samozřejmě nesmíme opomenou ani naše dva další hráče Ondru Klimeše a Honzu Ševčíka, bez jejichž pomoci, bychom nebyli schopni tak skvělých výsledků dosáhnout.
První utkání co nás čekalo hned po příjezdu bylo proti Hradci Králové, který sestoupil z první osmičky, takže jsme čekali velmi silného soupeře. Představa nebyla daleko od reality. S Hradcem jsme odehráli dlouhý a napínavý boj, který se protáhl až na tři sety, na jehož konci jsme vyšli jako vítězové. Bez dlouhého odpočinku náš kádr hned naskočil do dalšího zápasu. Tentokrát proti Odolené Vodě. Kluci předvedli neuvěřitelný boj a tahali se s Aerem o každý bod. Souboj se opět protáhl až na tři sety. Bohužel ve třetím setu se ukázala výšková převaha soupeře, takže jsme utržili naši první prohru, 1:2. Poslední zápas sobotního dne nás čekal proti našemu největšímu rivalovi, Ústí nad Labem. Tohoto soupeře jsme smetli, jak povodeň. Kluci byly neprůstřelná stěna, přes kterou nic neprošlo, jak na bloku, tak i v poli. Ústí podcenilo naši oslabenou sestavu a než se vzpamatovalo, byl konec zápasu a my se radovali z výsledku 2:0. Z prvního dne jsme tedy měli skvěle našlápnuto k tomu, abychom postoupili.  Druhý den jsme si proto nebrali servítky. Hned v prvním zápase jsme rychle vyřídili tým z Kladna 2:0. Druhý zápas proti Kolínu začal velmi slibně. První set jsme vyhráli 25:12. Ve druhém setu jsme však nechali soupeře rozehrát a Kolín nás bodově začal dohánět. Rozjetého soupeře se nám nepodařilo zastavit, a tak jsme prohráli 2:1. Poslední klání turnaje pro nás bylo proti domácímu Jirkovu. Kluci už byli po celém víkendu velmi unaveni, jak fyzicky, tak psychicky. To pro nás znamenalo rychlou prohru 2:0. Z turnaje jsme si tak odnesli krásné čtvrté místo. Musím však všechny chlapce nesmírně pochválit za bojovnost a snahu, kterou předvedli. Hlavní pochvalu si za tento turnaj zaslouží kapitán Vašek Akrman, který nehrál na svém postu (smeči), a i přesto předváděl krásné zákroky a dokonce několik solidní bloků proti klukům o hlavu vyšších.