Dansport » Home » Starší žáci

Zlepšené výkony přinesly udržení mezi elitou

Vloženo: 8. 1. 2018

V sobotu 6. ledna se v tělocvičnách ZŠ Brdičkova na Lužinách uskutečnilo odložené třetí kolo Přeboru Prahy starších žáků. Naši borci v sestavě Vojta Prycl, Tadeáš Vylita, Ondra Chvojka, Matyáš Feit, Honza Hořejší, Ondra Klimeš, Filip Král, Šimon Melichárek, Ondra Kolár a Lukáš Mrkvička pod vedením trenéra Jakuba Jarošíka potvrdili vzestup výkonnosti a ziskem čtyř bodů za vítězství 2:0 (Orion) a porážku 1:2 (Prosek) se udrželi v elitní skupině Přeboru Prahy. Více trenér Jakub:
"První utkání, proti největšímu favoritovi turnaje ČZU Praha, jsme začali nebojácně a především v druhém setu drželi se soupeřem krok až do koncovky, kterou jsme však po vlastních chybách na příjmu prohráli. V dalším utkání nás čekala Kometa, proti které jsme předvedli asi nejhorší výkon v turnaji, kdy jsme se nedokázali popasovat se soupeřovým plachtícím podáním a celkem hladce prohráli 2:0. V dalším utkání proti Kladnu jsme zlepšili příjem, avšak na útoku jsme se trápili. Když k tomu přičteme velké množství zkažených podání, kterých bylo v celém turnaji z naší strany opravdu hodně, není divu, že jsme i třetí zápas na turnaji prohráli. Do čtvrtého zápasu proti Orionu jsme nastoupili v pozměnéné sestavě a tento impulz přinesl zlepšení nejen na příjmu, ale především na útoku, kde jsme se začali konečně prosazovat. Výhra 2:0 nám dala naději na udržení, ne však jistotu. V posledním zápase proti Proseku jsme k jistotě udržení se v první lize potřebovali uhrát alespoň jeden set, což se nám povedlo a i přes prohru 1:2 jsme mohli slavit udržení v první skupině."