dansport - volejbalSK Dansport Praha - volejbal

Dansport » Home » Starší žákyně

Po boji zpět do nejvyšší soutěže Prahy

Vloženo: 2. 12. 2019

Holky stejně jako před dvěma měsíci zazářily a je z toho zasloužený postup do 1. ligy! O tento úspěch se však téměř rovnoměrně zasloužilo všech 12 hráček, neboť do každého setu jsme vstupovali s jinou sestavou a navíc si holky vyzkoušely i posty, na kterých normálně nehrají. Dnes se tedy ukázalo jako klíčové, že jsme byli v plném počtu, narozdíl od ostatních soupeřů. Zatím jsme se ve 12 hráčkách představili na každém odehraném turnaji a to velmi kvituji.
Do úvodního zápasu proti Meteoru jsme vstoupili katastrofálně. Nedokázali jsme si pořádně nahrát, a tak útok z naší strany byl nulový. Prohráli jsme 8:25! V podobném duchu se bohužel odehrával i začátek následující sady. V polovině setu jsme se však vzchopili a nakonec vyhráli. Ve zkráceně hře jsme téměř celou dobu ztráceli, ale koncovku odehráli holky na jedničku. Zvítězili jsme 15:13! Do dalšího zápasu s Olympem nemohla nastoupit Niky Pancnerová (zranění zad), a tak jsme byli lehce oslabeni na nejdůležitější utkání dne. Když se v průběhu setu zranila další nahrávačka a kapitánka Anička Hrabáková, musela s Terkou Královou nahrávat smečařka Kačka Kuklová a poprala se s tím skvěle. Prohrávali jsme 14:19, ale dvěma skvělými sériemi na podání (Kačka s Emčou) jsme skóre otočili a vybojovali důležitý set. V následující sadě jsme pokračovali na vítězné vlně a snadno zvítězili. Takticky moc skvěle zvládnutí utkání a holky moc chválím. Před posledním utkáním jsme věděli, že musíme jakkoliv Slavii porazit. Do zápasu jsme vstoupili ve velmi obměněné sestavě a úvodní sadu jsme zvládli po nervy drásající koncovce. Ve druhém setu jsme však propadli, zejména na příjmu, který nás obvykle jinak držel. Prohráli jsme tedy a rozhodnout musel tie-break. I v něm se konalo obrovské drama. My jsme však byli úspěšnější než soupeř a mohli se radovat z návratu do 1. ligy!!