Dansport » Home » Kadeti a junioři

Čtvrté místo z Nymburka

Vloženo: 15. 12. 2021

O víkendu se konalo první kolo ČP kadetů v Nymburku. Jako tým jsme měli velké naděje po velmi úspěšně kvalifikaci, a tak jsme neohroženi vyrazili do boje. Jedinou naší mezerou byl blok, kde nám chyběl zraněný Filip Růžička, a tak tento post většinu turnaje musel odehrát kapitán Vašek Akrman. Hned v prvním zápase jsme nastoupili proti týmu Ústí. Bez větších problému jsme se chopili prvního setu a vyšli z něj vítězní. Na druhý set jsme bohužel naším laxním přístupem přišli o vedení a byla zahájena třetí sada, ve které jsme však nasadili své standartní tempo a po dlouhém boji jsme zvládli nápor Ústí a porazili je 2:1. Druhý zápas už nás čekal těžší soupeř, a to Kojetín. Už od rozcvičení bylo jasné, že soupeř je na úplně jiné úrovni než náš předchozí protihráč. Tým Kojetínu nás však podcenil a my mu v prvním setu nedávali možnost se prosadit. Dostali jsme se naší výbornou obranou až do stavu 24:20, ve kterém bohužel přišel zlom po zkaženém servisu našeho blokaře Šimona Melichárka. Soupeř se rychle chopil příležitosti a už nás nenechal dostat se k míči až do konce zápasu, a tak jsme podlehli 2:0. Naším dalším protivníkem byl Lanškroun. Tým, který současně vede tabulku, uspěl sehraností a hrál mnohem svižnější hru než naše sestava. V tomto zápase se ukázal náš raněný manšaft o druhého blokaře, kde i náš kapitán nezvyklí hrát na bloku, nestíhal rychlost nahrávek, kterou Lanškroun předváděl. Jednalo se tedy o naší druhou prohru 2:0, v tomto turnaji. Musím však podotknout, že kluci bojovali do posledních sil, i přes v některých momentech nečestnou hru od našeho protějšku. Posledním soupeřem byl domácí Nymburk. Na tomto zápase se podepsalo naše vyčerpání z celého dne, a tak Nymburku nezbývalo nic jiného než udržet konstantní hru k naší porážce. V celkové tabulce jsme tedy skončili čtvrtí a zahrajeme si příští klání v druhé skupině. I přes neúspěch v turnaji musím kluky pochválit za bojovnost, kterou předvedli a nasazení, kterým se prali o každý balón. Bylo vidět, že se zlepšujeme každým odehraným míčem nejen hráčsky, ale i jako tým. Jednu z největších pochval si však zaslouží Matouš Feit, který kvůli oslabené sestavě, musel zvládnout post smečaře a zvládl tento nelehký úkol s velkým přehledem, a to hlavně na přijmu.
Sestava: Vašek Akrman, Šimon Melichárek, Matouš Feit, Adam Paclt, Aleš Paclt, Matyáš Kaleta, Tadeáš Vylita, Filip Musil