Dansport » Home » Kadeti a junioři

Dansport - Příbram 2:3 (-18,27,18,-17,-9) a 1:3 (-19,-22,12,-24)

Vloženo: 15. 12. 2009
souboj nad sítí

Na poslední extraligové zápasy v letošním roce jsme se těšili a také forma na posledních trénincích vypadala slibně.
První zápas jseme nastoupili v sestavě Onda Pavelka na náhře, Tadeáš s Davidem na smeči, Štěpán na účku, Adam s Honzou na bloku a libero Jakub Heráň. Soupeř od začátku tlačil na servis, se kterým jsme si tak trochu nevěděli rady, získal vedení o několik bodů a kontroloval set až do konce. Do druhého setu nahradil Tadeáše Ondra Hons, postupně jsme se rozehrávali a zvítězili v dramatické koncovce 29:27. Také ve třetím setu jsme pokračovali ve velmi dobrém výkonu a hladce soupeře přehráli. Místo pokračování sebevědomého volejbalu jsme však ve čtvrtém dějství nepochopitelně znejistěli, vyrobili několik nevynucených chyb a Středočeši nás nekompromisně potrestali. Ve stejném duchu se bohužel odehrával i tie-break, kde jsme stále marně honili soupeře.
Druhý zápas začal nahrávat Šimon Bohm, jinak jsme začali stejně. Dva sety jsme sice hráli solidně, ale až druhé housle. Ve třetím dějství jsme razantně změnili sestavu: na smeč se přesunul Štěpán Junek, Tomáš Zemánek šel na účko, na náhru se vrátil Ondra Pavelka a na bloku vystřídal Jakub Čuda Adama. Soupeře jsme dokonale vykolejili a hladce ho přejeli 25:12. Ve výborném výkonu jsme pokračovali i ve čtvrtém setu, vedli jsme až o pět bodů a vše se schylovalo k pátému dějství. Bohužel opět několik nevynucených chyb umožnilo soupeři dotáhnout a v koncovce byl tentokrát šťastnější. Na palubovce se objevil i Tomáš Hakl a tak jsme protočili všech dvanáct hráčů...
S letošním rokem jsme se však rozloučili důstojným výkonem, který snesl nejpřísnější měřítko a byl k vidění výborný volejbal. Snad se nám v roce 2010 začnou dařit i vyrovnané koncovky, hlavně v půli února, kdy budeme bojovat o účast v elitní osmičce...
Dan Dvořák, trenér týmu

Adam v akci obrana Tadeáš z kůlu Honza v akci proti jednobloku všichni za jednoho... dvojblok Táda na podání Štěpán útočí