Dansport » Home » Kadeti a junioři

Dansport - Sokolov 3:0 a 3:1

Vloženo: 14. 9. 2020

V zahajovacích zápasech 1.ligy juniorů hostili naši kluci na palubovce haly GJK na Pohořelci tým Volejbal Sokolov.
K prvnímu zápasu jsme nastoupili v základní sestavě Šimon Melichárek a Lukáš Nádvorník na bloku, Jakub Hámoň a Honza Hořejší na smeči, na náhře byl kapitán týmu Maty Surý, účko Honza Medek a na liberu Tomáš Preisler.
Hra byla oboustraně nevyrovnaná a k vidění bylo mnoho nevynucených chyb. Náš tým však byl přesnější ve všech herních činnostech a zaslouženě po hodině zvítězil 3:0. Střídali Roman Smetana a Vašek Akrman.
Druhý zápas zahájil na účku místo Honzy Medka Roman Smetana a na bloku místo Lukáše Filip Král, ostaní zůstali na svých postech. Zahájili jsme velkolepě, záhy vedli až o deset bodů, ale soupeř využil našich několik nepřesností a dotáhl až na 23:23. Koncovku jsme zvládli, ale bylo vidět, že se Západočeši dostali do hry a rozehráli se. To se projevilo ve druhém dějství, kdy jsme tahali za kratší konec a rázem bylo srovnáno. Vyrovnaný boj pokračoval i ve třetím setu, který jsme opět v koncovce ovládli 25:23. Čtvrtá sada byla vyrovnaná do své poloviny, pak jsme odskočili a zkušeně si koncovku setu a tím i celého zápasu pohlídali. Střídali Vašek Akrman, Lukáš Nádvorník a Matouš Feit. Pochvala patří také celé lavičce, která své spoluhráče neúnavně podporovala (kromě dříve jmenovaných ještě Adam a Aleš Pacltovi).
I přes dvě vítězství za tři body máme ve své hře mnoho rezerv a věřím, že příští týden v Plzni předvedeme kvalitnější volejbal.