Dansport » Home » Kadeti a junioři

Dobré výkony v Mistrovství Prahy mužů

Vloženo: 8. 12. 2021

Na svátek Mikulášův jsme nastoupili k dalšímu zápasu mužů. Tentokrát na nás čekal tým Španielky. Na zápas hraný na domácí půdě Španielky nás přijelo 7 a z toho ještě dvě libera. A tak jsme byli nuceni mírně improvizovat. Do prvního setu jsme tak nastoupili v úplně netradiční sestavě a to: Vašek Akrman - náhra, Maty Surý a Kryštof Hrubý - smeč, Adam Kramář a Olda Zajíček - blok, Tomáš Preisler - univerzál a libero Vítek Budinský. První set se vyvíjel poměrně vyrovnaně, avšak pak nám domácí odskočili na rozdíl 4 bodů a tuto ztrátu jsme již nedokázali stáhnout. Do druhého setu jsme nastoupili ve stejné sestavě, ale kvůli střední pasáži setu, kdy nám soupeř zase odskočil, jsme prohráli tentokrát rozdílem 25:15. Do 3. setu jsme se rozhodli změnit nahrávače, a tak se Vašek vyměnil s Matym, tato změna nám přinesla spoustu bodů na útoku a i díky tomu jsme vyhráli třetí sadu 25:23. Do čtvrtého setu jsme nastoupili ve stejné sestavě jako do setu třetího a nezačali jsme vůbec špatně. Vypracovali jsme si náskok 15:8. Pak kvůli pár zbytečným chybám a mírnému polevení jsme o náskok přišli a dokonce jsme začali prohrávat 16:15. Poté byl set už vyrovnanější. Do koncovky jsme vstoupili s mírným náskokem, ale Španielka rychle vývoj otočila a vypracovala  si první dva matchbally. Oba dva jsme odvrátili, ale bohužel se nám nepodařilo získat v tomto setu ani jeden setball a až po čtvrtém matchballu, který domácí využili, jsme tento set prohráli 27:25 a celkově i zápas poměrem 3:1. Ale po zápase jsme se shodli na tom, že to byl náš nejlepší zápas v sezóně. Za celou dobu nám ,,spadlo" pouze jedno eso. V poli jsme byli fantastičtí. Soupeř se na všechny body rozhodně nadřel a nic jsme mu nedali zadarmo. A určitě budeme chtít doma urvat tři body.