Kluci sehráli ve druhém kole Přeboru Prahy U18M čtyři zápasy s vyrovnaným skore 2 výhry a 2 prohry. Vítězství 2:0 jsme slavili s Meteorem a Vršovicemi, porážky 0:2 jsme utrpěli s Prosekem a Orionem. Trenér Honza Hořejší měl k dispozici devět kluků: Jakub Brabec, Bart Hron, Jirka Jindrák, Rosťa Levytskyi, Jáchym Svoboda, Honza Vydra, Jirka Šlemr, Johan Brabec a Miky Castigliego.
Náš tým neoslnil, ale také nezklamal. Citelně chyběl Marian Johanides (rodinné důvody), první zápasy po zranění hráli Bart a Honza Vydra. V prvním kole jsme skončili o příčku výše a tak v celkovém průběžném pořadí se dělíme o druhé místo.
Další turnaj PP U18M hrajeme v sobotu 8. listopadu a snad již kompletní zaútočime na první místo.
Prvním kolem začal v sobotu 12.10. Přebor Prahy U20M. Letos je početná účast 10 týmů a tak jsou rozděleny do 1.ligy o šesti členech a 2.ligu čtyřčlennou. Elitní liga začala ve dvou tělocvičnách Sokola Bubeneč skupinovou fází, kde byli družstva rozdělena do dvou tříčlenných skupin. My jsme hráli ve skupině B, kde jsme hladce porazili Meteor Praha A 2:0 a po boji zdolali Orion 2:1.
Z druhé skupiny postoupili do semifinále Prosek a Lvi Praha a druzí jmenovaní byli našimi soupeři. První set jsme s přehledem ovládli (25:19), ale druhý a třetí jsme tahali za kratší konec. Bohužel jsme v tomto zápase nejvíc z celého turnaje chybovali a finále nám uteklo o tři body (tie-break 12:15). Své semifinále prohrál i Orion a tak v zápase o 3.místo došlo k odvetě za utkání ze skupiny. Nic nenasvěčovalo tomu, že by mělo být nějaké drama, 1.set jsme ovládli jednoznačně 25:16. Chvíle nepozornosti a pár lehce zkažených míčů nás však dostalo až do stavu 6:16. Pak však následoval neuvěřitelný obrat a bodovou smrští jsme byli na konci setu a tedy i zápasu první: 25:23.
Tým předvedl solidní výkon (ne však skvělý) a proto jsme obsadili až třetí místo. Dobré výkony odvedli Maty Král na smeči i na příjmu, Tomáš Tatyrek na bloku, Vojta Vytlačil na náhře (více stability by neškodilo), Vašek Horák na účku (střídal výborné údery s jen průměrnými), příjemně překvapil benjamínek Jáchym Svoboda na bloku. Do hry dále zasáhli Honza Majer, David Kunc, Jakub Brabec a bratři Matteo a Miky Castigliego na liberu. Škoda neúčasti Viléma Svobody a Mariana Johanidese, s nimi bychom byli určitě ještě silnější.
Další turnaj PP U18M hrajeme v neděli 9. listopadu a naším cílem je minimálně finále.
Fota jsou z neděle.
dan