Dansport » Home » Kadeti a junioři

Jsme ve hře o titul Mistra Prahy

Vloženo: 22. 2. 2022

V neděli naši kadeti hráli 4.kolo přeboru Prahy a dokázali uspět ve všech třech zápasech: s Prosekem a Meteorem 2:0, s Orionem 2:1. Vítězství v turnaji nás přiblížilo k dosud vedoucímu týmu Přeboru Orionu na jediný bod a o titulu Mistra Prahy se rozhodne v závěrečném turnaji PP, který je na pořadu již v neděli 27.2. Střbrné medaile již máme jisté, ale kdo by nechtěl titul?
Abychom ještě zůstali ve hře, museli jsme turnaj vyhrát a především porazit Orion. Turnaje se zúčastnili naši borci v setavě Šimon Melichárek, Vašek Akrman, Honza Hořejší, Matouš Feit, Tadeáš Vylita, Aleš a Adam Pacltovi, Filip Musil, Filip Růžička a Josef Hůla.
Klíčový zápas s Orionem se zpočátku nevyvíjel dobře, po vyrovnané polovině první sady jsme "ujeli" a prohráli 17:25. Ve druhém setu jsme zpřesnili hru, lépe blokovali, chytili několik těžkých míčů v poli a výsledkem byla výhra 25:22. Také rozhodující třetí set jsme nezahájili dobře - 1:4 a 5:10. Po time-outu jsme však zabrali a dotáhli až na 9:10. Orion ještě odskočil na 10:13, ale na podání přišel Matouš a dopodával až k mečbolu na 14:13. Ten jsme ještě neuhráli (diskutabilní rozhodnutí rozhodčího, který nevidě jasné teče), abychom vzápětí odvraceli dva mečboly soupeře (přesvědčivě odsmečováno Vaškem a Šimonem). Šimon šel na podání za stavu 16:16, první těžké podání ještě Orion dostal na naši stranu, ale Vašek nekompromisně z hlavního kůlu trestal - 17:16. Další velmi dobré podání Šimona znamenalo přímý bod a tím i vítězství v tie-breaku 18:16!
Celý tým podal obětavý a bojovný výkon, za který si zaslouží pochvalu. Našimi nejlepšími hráči byli blokař Šimon Melichárek a smečař Vašek Akrman, solidně odehrál turnaj nahrávač Matouš Feit a libero Tadeáš Vylita. Každý zúčastněný však přispěl k vydřenému vítězství a tím i k zachování naděje na titul Mistra Prahy.