Dansport » Home » Kadeti a junioři

Pět bodů z pražského derby

Vloženo: 5. 10. 2020

Dansport - Lvi Praha 3:2 a 3:0

V sobotu sehráli naši junioři další dva zápasy 1.ligy v domácí hale GJK na Pohořelci. Jejich soupeři byli pražští Lvi a kluci po solidních výkonech vybojovali dvě vítězství.
Sestava Jakub Hámoň a Honza Hořejší na smeči, Šimon Melichárek a Adam Kramář na bloku, účko Roman Smetana, náhra Maty Surý a libero Tomáš Preisler zahájila první zápas rozpačitě, nešel nám příjem podání ani útok. Výsledkem byla prohra prvních dvou setů, nepomáhalo ani střídání. Ve třetím setu šel na smeč Roman Smetana a na účko Honza Medek a hra se vyrovnala. Přesto jsme prohrávali 21:23 a byli jen dva body od porážky 0:3...Koncovku jsme však otočili na 25:23, postupně se zlepšili ve všech herních činnostech a dovedli zápas do vítězného konce 3:2. Moc pomohli střídající hráči Matouš Feit, Vašek Akrman a Aleš Paclt.
Druhý zápas již byl od začátku pod naší kontrolou a zaslouženě jsme zvítězili 3:0. Opět moc pomohli střídající hráči Vašek Akrman, Matouš Feit a Honza Hořejší, který od druhého setu nahradil zraněného Romana Smetanu.
Musím pochválit celý tým za nesmírnou bojovnost, když dokázali otočit téměř prohrané utkání. Našimi nejlepšími hráči byli Maty Surý na náhře, smečař Jakub Hámoň, blokař Šimon Melichárek a libero Tomáš Preisler.