Šest bodů z východu Čech

Vloženo: 5. 12. 2023

1. liga U22

Česká Třebová (6.) - Dansport (5.) 1:3 (-21,-20,20,-26) a 1:3 (-22,-21,17,-18)

"Milí čtenáři, v dalším prvoligovém utkání U22 v sobotu jsme se utkali s týmem Česká Třebová a jeli jsme až k nim na venkov. Utkali jsme se s nimi s lehce oslabenou sestavou bez smečařky Aničky Panáčkové, účka Kiki Novotné a bez kapitánky Míši Hrabákové, která nás sice jela podpořit, ale nehrála a dále Agi Urbánkovou se zraněným kolenem z minulého zápasu. I přesto jsme předvedli skvělé výkony. Celý první set jsme od začátku až do konce vedly a vyhrály jsme 25:21. Druhý set jsme po vyrovnaném začátku ovládly 25:20 i přes spoustu zkažených podání. Ve třetím setu nám bohužel utekl začátek a i přes bojovný konec, kdy jsme začaly dotahovat, jsme prohrály 20:25. Čtvrtý a zároveň závěrečný set jsme v bojovné koncovce otočily z 22:24 na 28:26, a tak první zapas vyhrály! Do druhého zápasu jsme nastoupily odhodlaně, a tak i vypadaly první dva sety, které jsme s přehledem ovládly 25:22 a 25:18. Ve třetím setu se nám tolik nedařilo, hodně jsme chybovaly a chyběla komunikace v poli. Soupeřkám jsme podlehly 17:25. Přes znatelnou únavu jsme čtvrtý set vyhrály 25:18. V obou zápasech se nám dařilo udržovat dobrou atmosféru a musím holky pochválit za pestrou hru. Ze soboty si odnášíme celých 6 bodů." - blokařka týmu a nahrávačka kategorie U18 Natka Stache
- sestava a body: Akrmanová 39, Kašparová 27, Hrabáková A. 17, Stache 14, Srbová 11, Adler 9, Buchnarová M. 8, Buchnarová L. 7, Burešová 3, Buchnarová D. 2, Urbánková 1 a libera Bryndová a Hrabáková M., která však kvůli zranění zasáhla do hřiště pouze jedenkrát - statistiky: servis - Srbová (58 %), příjem - Kašparová (76 %), útok - Stache (71 %), blok - Stache (2) - nejlepší hráčka: Domča Kašparová

2. liga U20

Ústí nad Labem (1.) - Dansport (6.) 3:0 (18,18,22) a 3:0 (12,19,18)

"V neděli 3.12. jsme se vydali na zápas proti Ústí nad Labem, nejlepšímu týmu v tabulce. Po pozdním příjezdu z České Třebové v sobotu, jsme již před 7. ranní seděli ve vlaku. I přesto jsme do zápasu vstoupili s bojovností a zápalem pro hru, kterých nebylo málo ani u trenérů. Chybělo nám i pár klíčových hráček jako Dominika Buchnarová, Kristýna Novotná a Karla Burešová. Konečně se nám však ve většině setů povedlo vytvořit bodový náskok, což je jedna z věcí, se kterou bojujeme od začátku sezóny. Překvapily jsme mnohokrát i samy sebe, například skvělými bloky (Natka Stache, Míša Buchnarová, Anička Hrabáková), nebo vykrýváním bloků (Emča Srbová) soupeře spojeného s naší celkově dobrou obranou v poli. Soupeř pokaždé ale obhájil svou neporazitelnost, hlavně výborným podáním, které potrápilo náš příjem, jenž je naší největší slabinou. Oba zápasy skončily tedy výsledkem 0:3. Také pro nás bylo nové vidět našeho asistenta Jendu “couchovat” oba zápasy. Za což ho jako tým velice obdivujeme, protože svou pozici vzal velice zodpovědně a s klidem. A hlavního trenéra Kryštofa chválíme za neustálou podporu z jeho “nové” pozice asistenta. I když jsme si domů neodvezly ani jeden bod, hra byla z naší strany velice vydařená a obohacená o jeden přeběh, o nové variace postů hráček a s chutí vyhrát následující zápasy a dostat se v tabulce co nejvýš." - libero a jeden z největších podporovatelů týmu v každém zápase Verča "Vrby" Bryndová
- sestava a body: Akrmanová 20, Skleničková 10, Hrabáková A. 10, Stache 10, Buchnarová L. 5, Buchnarová M. 4, Adler 4, Mohaplová a libera Bryndová a Srbová - statistiky: servis - Buchnarová M. (55 %), příjem - Skleničková (62 %), útok - Buchnarová L. (73 %), blok - Stache (4) - nejlepší hráčka: Natka Stache