Dansport » Home » Kadetky a juniorky

Za pět vítězných setů čtyři body

Vloženo: 21. 2. 2024

Dansport (4.) - Pardubice (5.) 3:1 (12,22,-16,19) a 2:3 (23,-23,-19,22,-12)

“Nedělní zápasy 2.ligy U20 se odehrály na naší domácí půdě na Keplerovi. Na začátku 1. utkání dopoledne jsme první set a půl zahrály skvěle, Domča nasadila laťku vysoko nečekaným a skutečně povedeným blokem jednou rukou. Všechny jsme hrály naplno a lavička aktivně podporovala pole, ještě předtím než se naše protihráčky stačily probrat a skoro nás dotáhnout na konci druhého setu. Ve třetím setu jsme bohužel přestaly pořádně hrát, dělaly jsme víc (hlavně zbytečných) chyb než bylo nutné, a skončily jsme se 16 body. Ve čtvrtém setu jsme hrály vyrovnaněji a v závěru se nám povedlo vyhrát s hezkým náskokem 6 bodů zakončujíc první zápas 3:1.
Odpolední utkání bylo mnohem vyrovnanější a také mnohem vypjatější, a to nejen kvůli bodům. Diskuze rozhodčí vs kapitánky a trenéři gradovalo, ale obešly jsme se bez větších problémů. Bez trochy neshody se pořádný zápas neobejde. Bojovaly jsme my a bojovaly i protihráčky, které měly dobrý pipe, ale my měly lepší, zejména Maruška Akrmanová. První dva sety byly velmi vyrovnané. Opět třetí set se nám nepovedl, na začátku jsme nezačaly hrát na maximum hned a ve druhé polovině už se nám nepodařilo dorovnat. Chybělo nám ve hře víc komunikace, hlavně na příjmech. Vítězstvím 4. setu jsme si zajistily ještě šanci na výhru.
Do poslední sady jsme šly odhodlaně, ale Pardubicím se povedlo udělat si náskok 10:4. Vzchopily jsme se a ještě se do toho daly naplno a skoro je dotáhly, bohužel nakonec nás čekala porážka 12:15.
Holky děkuju Vám všem za moje první zápasy, jsem ráda, že tu s vámi všemi můžu hrát a trénovat.” - Bára Volejníková, která odehrála svá první volejbalová utkání ve svém životě a navíc přidala 3 body

sestava a body: Akrmanová 32, Hrabáková A 15, Skleničková 15, Novotná 15, Buchnarová D 13, Bizzuto 13, Buchnarová M 7, Adler 3, Volejníková 3, Buchnarová L 1, libero Srbová 1 a Kubínová

statistiky: servis - Akrmanová (54 %), příjem - Srbová (58 %), útok - Skleničková (70 %), blok - Buchnarová D, Hrabáková A a Novotná (po 2)

nejlepší hráčka: Maruška Akrmanová