Dansport » Home » Starší žáci

Ohlédnutí za kvalifikací ČP žáků

Vloženo: 19. 10. 2021

V sobotu 9.10 jsem auty s žáky vyrazili na ČP do Hradce Králové. Naše sestava se skládala z blokařů Tomáše Tatyrka, Viléma Svobody a kapitána Vaška Horáka. Na smečařských postech řádil Matteo Castigliego s Šimonem Janečkem a v neposlední řadě na postu nahrávače Vojta Vytlačil s Jakubem Jelínkem a na kříž Matyáš Král. Od turnaje bylo těžké mít velké očekávání, protože nikdo nemohl tušit, jak na tom ostatní tymy z ČR budou po koronavirové situaci. Do turnaje jsme bohužel vstoupili na pár prvních zápasů s handicapem, a to tím, že nám chyběl Matteo. První dva zápasy jsme tedy museli odehrát s Vaškem Horákem na smeči, který musím dodat odvedl skvělou práci. První den jsme tedy čelili třem týmu, kterými byly Příbram, Kolín a Havlíčkův Brod. Po velkých bojích jsme vyšli vítězní pouze ze zápasu proti Havlíčkově Brodu. Jediná věc, která nám bránila od výhry nad ostatními tymy byla konzistence hry, kterou se nám nepodařilo udržet. Některé zákroky od kluků byly v hodně případech výborné, ale bohužel se střídali se školáckými chybami. S hlavou nahoře jsme odešli ten den na ubytování nabrat síly a připravit se na druhý den. Hned ráno náš čekal zápas proti Mnichovu Hradišti. První set tohoto zápasu jsme nezvládli se chytnout do tempa našich běhavých protivníků. Druhý set jsme se však rozehráli, a kluci nedali Hradišti ani sekundu na oddech, a tak po dlouhém třísetovém boji jsme odešli jako vítězové. Hned poté jsme nastoupili proti nám známému kádru Orion Praha. V tomto zápase se naopak nám povedlo podchytit začátek a převálcovali jsme Orion 25:12. Bohužel jsme v dalších setech ztratili naši konzistentní vlnu a prohráli jsem následující sety a vyšli tentokrát jako poražení. To náš bodový náskok však neohrozilo a vítězství skupiny bylo pro nás jasné. Čekal nás už pouze poslední zápas o třinácté místo. V tomto zápase už jsme jen dohrávali z našeho posledního a nestačili naše síly ani na set. Celkové umístění z poháru je tedy čtrnácté, což se může zdát sice jako neúspěch, pro nás však se jednalo o velkou výhru, protože se nám povedlo dostat se do druhé osmičky. Z trenérského pohledu musím kluky velmi pochválit. Byl vidět velký posun nejenom ve hře, ale hlavně v týmovosti, kterou je těžké naučit, kluci ji ale začínají zvládat s přehledem.