Dansport » Home » Kadetky a juniorky

Šest bodů na závěr

Vloženo: 10. 1. 2024

Juniorky U22

Chlumec nad Cidlinou (4.) - Dansport (5.) 1:3 (-19,-19,21,-20) a 1:3 (-15,-18,15,-21)
"V sobotu 6.1. jsme odehráli náš poslední zápas v první části 1.ligy v kategorii U22. Jeli jsme do Chlumce nad Cidlinou, kde jsme sebevědomě nastoupily. Náš výkon to i po celou dobu ukazoval. Hrály jsme sebevědomě a s klidem, vedly jsme vždy o pár bodů a soupeřky měly problém nás dohnat. Naším prokletím v obou zápasech se ale znovu stal třetí set. Na začátku vždy přišlo menší povolení z naší strany po dvou vyhraných setech, kterého se soupeřky vždy bojovně chytily a získaly náskok, který jsme bohužel ani v jednom zápase nedohnaly. Naše odhodlání ale znovu vzalo za své a dohnalo nás k zasloužené výhře 3:1 v obou zápasech. Hrály jsme naši hru a předvedly velice týmový souboj, každá z nás má na výsledku rovný podíl a povedlo se nám i děj hry řídit podle nás. Ukázaly jsme naši převahu a i přes vyrovnané výkony se nejlepší hráčkou stává naše účko Kiki Novotná, jako nejvíce bodující hráčka na útoku. Chválíme i naše trenéry Krýšu s Jendou, kteří nás zas a znovu každý zápas dovedou k nejlepšímu možnému výkonu. Hru doplňují o zábavu a motivaci v těžkých chvílích a zklidňují ve stresu. I díky nim jsme si domů odvezly 6 bodů, které jsou velice cenné do druhé části sezóny." - libero Verča "Vrby" Bryndová
"Tato vítězství jsou ohromně důležitá a posouvají nás do čela nadstavbové tabulky. Celkově si do skupiny o 7.-12. místo, která je spojena s moravskou částí, přinášíme 18 z 24 možných bodů. V sezóně nás postihl syndrom čtyřsetových zápasů, ale tentokrát to bylo v náš prospěch, takže jsme všichni spokojeni. Nicméně, rádi bychom již přidali nějaké výhry 3:0. Kromě zmíněné Kiki musím velice ocenit výkon nahrávačky Aničky, která předvedla jeden z jejích nejlepších výkonů v celé sezóně a také obě libera (Emča a Vrby), jež předvedla nadstandartní výkon. Pozitivním faktem bylo také, že všechny čtyři smečařky hrály dobře a rovněž byly vzájemně vyrovnané, takže bylo téměř jedno, která dvojice zrovna hraje na hřišti." - trenér Kryštof Hrubý
- sestava a body: Hrabáková M. 25, Novotná 22, Hrabáková A. 22, Kašparová 15, Akrmanová 15, Panáčková 11, Skleničková 6, Buchnarová D. 5, Buchnarová M. 4, Buchnarová L. 2, Stache 2, a libera Bryndová 1 a Srbová
- statistiky: servis - Akrmanová (67 %), příjem - Hrabáková M. (75 %), útok - Novotná (77 %), blok - Hrabáková M. (6)
- nejlepší hráčka: Kristýna Novotná

Juniorky U20

Turnov (5.) - Dansport (6.) 3:1 (24,-18,25,15) a 3:1 (10,-21,22,15)
"Po vítězných zápasech s Chlumcem v sobotu jsme se hned vydali do Turnova, kde jsme si pronajali dva obrovské apartmány v luxusní vile, tudíž jsme mohli spát až do deseti hodin. S plnou energií jsme skočili do prvního setu, kde jsme si vytvořili velký náskok. Bohužel štěstí nám nepřálo a prohráli jsme 26:24. Do druhého setu jsme nastoupili odhodlaně a Turnov jsme porazili 25:18. Bohužel v dalších dvou setech jsme selhali a prohráli. Hodně se nám nedařil příjem. Do prvního setu ve druhém zapase jsme vběhli nebojácně, ale bohužel se nám vůbec nezdařil. O stavu se zmiňovat nebudeme. Ve druhém setu jsme se vzpamatovali a Turnov jsme porazili 25:22. Třetí set nám unikl jenom o pár bodů. Ve čtvrtém setu jsme doufali, že půjdeme do tie-breaku, ale bohužel se nám to nepovedlo a Turnovu jsme odevzdali celých 6 bodů. I přesto, že jsme si z Turnova nepřivezli ani jeden bod, tak musíme holky velice pochválit za krásnou a neodevzdanou hru." - hráčky kategorie U18 Míša Buchnarová a Natka Stache
"Bohužel jsme přijeli do Turnova oslabeni o Emču Srbovou a Ladu Skleničkovou. Znát to bylo zejména na příjmu, jak již zmínily holky. Celkově jsme dostali katastrofálních 35 es! S tím se dá jen těžko vyhrát... Kromě této herní situace však holky podaly dobrý výkon. Jednalo se o celkově vyrovnaný souboj, sahali jsme po bodech, ale jsou z toho zas a znovu pouze 2 sety, a do Prahy jsme tak odjížděli bez bodu. V obou kategoriích se nám bohužel nedaří získávat třetí sady. Na své konto jsme tedy přidali další prohry poměrem 1:3. Asi je nám to pro letošní sezónu souzené. Nicméně, je to určitý posun v obou kategoriích. Již neodcházíme ze zápasů s výsledky 0:3 a 0:3 jako v minulých ročnících. A také jsou letošní výsledky mnohem horší než předváděné výkony, což jsem ještě nezažil. Pěvně věřím, že přijde období, kdy začneme stabilně vyhrávat a sbírat body. Tento mladý tým má v budoucnu ještě co ukázat." - trenér Kryštof Hrubý
- sestava a body: Akrmanová 36, Novotná 18, Stache 18, Hrabáková A. 12, Buchnarová M. 8, Buchnarová D. 6, Adler 5, Burešová 2, Buchnarová L. 2, Bailová a libero Bryndová
- statistiky: servis - Akrmanová (52 %), příjem - Akrmanová (65 %), útok - Stache (62 %), blok - Buchnarová D., Novotná, Buchnarová M. (všechny po 3)
- nejlepší hráčka: Marie Akrmanová