Za víkend jen čtyři sety

Vloženo: 29. 11. 2023

Juniorky U22

Dansport - Kometa 1:3 (-15,-17,21,-16) a 1:3 (-22,-14,23,-14)
V dalším dvojutkání 1.ligy U22 jsme se utkali v domácí hale GJK v pražském derby s Kometou, která přijela v roli favorita, protože se hřeje na druhé příčce tabulky.
Do prvního zápasu nastoupila základní šestka Dominika Buchnarová a kapitánka Míša Hrabáková na bloku, Anička Panáčková s Maruškou Akrmanovou na smeči, Kristýnou Novotnou na účku a Aničkou Hrabákovou na náhře. Na liberu se střídaly Veronika Bryndová a Ema Srbová. Po prvních dvou prohraných setech jsme nejlepší výkon předvedli ve třetím vítězném setu. To však bylo vše, čtvrté dějství bylo opět hladkou záležitostí Komety.
Ve druhém zápase v základu vystřídala Kristýnu Novotnou na účku Emma Hanusová a první set byl velmi vyrovnaný. Vedli jsme ještě 22:19, ale Kometa šesti body v řadě set ovládla. To se projevilo i v druhém dějství, které jsme hladce odevzdali. Ve třetí sadě šla do základu na blok Natálie Stache za Domču Buchnarovou a po přetahované o každý bod jsme tentokrát sérií bodů ze stavu 21:23 otočili na 25:23. Ve čtvrtém setu jsme nezachytili začátek, prohrávali jsme hned 1:8 a zbytek setu si již Kometa zkušeně pohlídala. V našem týmu ještě střídali Dominika Kašparová a Andrea Paurová.

Juniorky U20

Dansport - Teplice 1:3 (22,-10,-23,-24) a 1:3 (-18,22,-18,-19)
Na svého soupeře v 2.lize U20 jsme si věřili, protože první dva zápasy v Teplicích jsme vyhráli. V hale GJK na Pohořelci jsme však nedokázali koncovky setů, především v prvním utkání, dotáhnout do konce. Vydařil se jen první set v úvodním zápase a druhý ve druhém utkání. Základ nastoupil ve složení Domča Buchnarová s Natálkou Stache na bloku, Maruškou Akrmanovou a Veronikou Adler na smeči, kapitánkou Aničkou Hrabákovou na náhře a Kristýnou Novotnou na účku. Libera hrála ve složení Ema Srbová a Karla Burešová, do zápasů ještě zasáhly Lada Skleničková, Kačka Kubínová, Míša Buchnarová, Linda Buchnarová a Emma Hanusová.
Děvčata bojovala, vybrala mnoho těžkých míčů v poli, které však vzápětí devalvovala nevynucenými chybami. Za soupeřkami jsme zaostávali především na bloku, když jsme nedokázali teplické útoky na síti ubránit. Chyběla také větší jistota našim smečařkám při útocích z kůlů.
Nicméně náš tým je ještě mladý a stále se zlepšuje. Další vítězná utkání jistě brzy přibudou.