Dansport » Home » Komentáře

Kadeti i kadetky suverénně kralují Pražskému přeboru

Vloženo: 20. 11. 2009

Kadeti i kadetky v neděli rozdílem třídy "přejeli" všechny své soupeře ve druhém kole PP, když neztratili ani set.
Kadeti se konečně sešli v nejsilnějším složení a nenechali nikoho na pochybách, že kromě ČZU Praha, kteří hrají extraligu, nemají v Praze konkurenci. Základní šestka Tadeáš Bajusz a Matěj Vohryzek na smeči, Jakub Čuda a Marek Woitsch na bloku, nahrávač Ondra Pavelka, univerzál Tomáš Hakl a libero Mirek Žampa předvedla proti druhému Kladnu (které hraje mimo soutěž i s juniory) výborný volejbal, podpořený skvělým polem a velkou chutí do hry. Soupeř uhrál jen 14 a 19 bodů a po 40 minutách odcházel se svěšenou hlavou. V dalších zápasech si zahráli také všichni ostaní - převážně úspěšní starší žáci, kteří jsou v žákovském výběru Prahy - Ondra Bajusz, Martin Syrůček, David Rathous - i Vašek Janík. Také u posledně jmenovaných potěšilo velké nasazení a obětavost v poli. Škoda nemoci žákovských opor nahrávače Martina Pihery a smečaře Marka Hrazdíry, kteří si tak nemohli vyzkoušet svou výkonnost v konfrontaci se staršími hráči.
Kadetky jen v sedmi hráčkách - Klára Pavlíčková, Kamila Gandalovičová, Marta Hamplová, Karolína Malátová, Yveta Ulmanová, Kateřina Jiráková a věkem ještě starší žákyně Dáda Heráňová - předvedly velmi dobré výkony ve všech čtyřech zápasech a soupeřky nepustily přes dvacet bodů v žádném setu. "Všechny holky zasluhují velkou pochvalu, udržely po celý turnaj koncentraci na každý míč a jednoznačně diktovaly vývoj všech setů", glosovala po turnaji spokojená trenérka Dana Dvořáková, kterou však mrzí neúčast dalších pozvaných starších žákyň.
dan

Starší žáci si vedli skvěle v kvalifikaci Českého poháru, třemi vítězstvími si zajistili účast v elitní osmičce České republiky. Blahopřejeme! fota více