Dansport » Home » Kadeti a junioři

Čtyři body z víkendu

Vloženo: 6. 2. 2024

Český Krumlov - Dansport 3:1 (17,-25,22,22) a 3:1 (14,-20,18,19)

Brzo z rána v sobotu jsme s kluky vyrazili na další ligové zápasy do Českého Krumlova. Tento soupeř je nad námi v tabulce, a tak jsme počítali s nelehkým bojem, do kterého jsme se však pustili s chutí vyhrát. Za podpory děvčat z Děčína, které hrály mezi námi se na palubovce rozjel první set. Zaskočeni tvrdým rotovaným podáním soupeřem jsme nerozehraní podlehli v první sadě, ale již poučení herní strategii protivníka jsme nevěšeli hlavy a s velkou nadějí jsme přitvrdili naši hru. Přesný servis, který jsme prokládali, jak plachtou, tak rotovaným a nově přidané útoky ze zadní čáry soupeře úplně rozložili a stav byl vyrovnán na 1:1. Zbytek zápasu byl velmi vyrovnány a bojovali jsme o každý balón, ale nakonec byl vítězným Český Krumlov stavem 3:1. Do druhého odpoledního zápasu Český Krumlov nastoupil již v plné sestavě s chybějícím kapitánem z prvního zápasu na účku. Zápas, ať už na první pohled těžší však nějak neovlivnil způsob, jaký jsme drželi krok s každým bodem a odehrával se stejný scénář, jako v prvním klání. Zabojovali jsme do stavu 1:1, ale zbytek zápasu se odehrával ve prospěch Krumlovu, což vedlo k druhé prohře 3:1. I přes tento negativní výsledek jsme nechali na kurtu své maximum a předvedli jsme, že dokážeme držet krok i se starším a zkušenějším soupeřem. Klukům patří velká pochvala a věřím, že s nově nabitými zkušenostmi toho, co zlepšit nám Krumlov v příští sezóně již nebude činit problémy.

Sestava: Tadeáš Vylita, Metoděj Šroubek, Vašek Horák, Vašek Akrman, Jan Hořejší, Matyáš Král, Petr Kubín, Tomáš Tatyrek, Jan Ševčík

Dansport - VK České Budějovice 2:3 (18,20,-21,-18,-12) a 3:1 (31,23,-21,21)

V neděli nás čekal domácí zápas proti Českým Budějovicím. Na tento dvojzápas jsme se specificky připravovali a byli si jisti toho, co nás čeká. Proto, když začali první body zápasu, soupeř neměl šanci dělat nic. Nedokázal se prosadit přes naše bloky a svým rotovaným servis nám nerozhodil náš příjem ani trošku, právě naopak. První dva sety naši bezchybnou hrou a podporou, jak z lavičky, tak od fanoušků přinesli naše vedení 2:0. Ve třetím setu se soupeř rozehrál, přestal kazit servis a začal lépe blokovat. Není to něco, co by nás mělo rozhodit, ale bohužel jsme se nestihli dostatečně adaptovat na hru soupeře a nechali jsme si vzít set. V tuto chvíli jsem byl přesvědčen, že se z prohraného setu poučíme a s jasnými instrukcemi kluci vyrazili na kurt. Bohužel naše chybovost a opakování stejných herních kombinací hrálo do karet soupeři. Přišli jsme tedy o další set. Naše morálka byla v troskách, ale byla zde stále šance zápas vyhrát v pátém rozhodujícím setu. Boj to byl vyrovnaný, ale my se bohužel už nedokázali zvednout z neproměněné výhry 3:0 a tedy odcházeli smutni z prohry 2:3. Nezbývalo nic jiného, než se oklepat a zkusit svůj výkon do druhého zápasu vylepšit. První set druhého zápasu se nám podařilo za stavu 33:31 otočit pro naše vítězství, což byl pro nás zlomový moment, který nám pomohl držet nervy a hlavu vzhůru nadále. Začali jsme si být více jistí na servisu a opět se nám začalo dařit držet Budějovické smečaře na bloku. Naše pokřiky rozeznívali halu po celou dobu hry a soupeř proti nám nezmohl nic. Zápas ukončil výborným esem rotovaným servisem Vašek Horák a my si tak po výhře 3:1 vezeme z neděle 4 body. K celkovým úspěchům víkendu přispěli všichni kluci ať už na hřišti na podporou na lavičce. Naše celková týmová spolupráce se velmi zlepšila a s progresem, který ukazujeme se určitě můžeme těšit na úspěchy z budoucích zápasů.

Sestava: Vašek Akrman, Jan Hořejší, Maty Král, Petr Kubín, Tomáš Tatyrek, Jan Ševčík, Vašek Horák, Adam Paclt, Vojta Vytlačil, Tadeáš Vylita