Dansport » Home » Komentáře

Začátek na jedničku

Vloženo: 20. 11. 2009

Vstup do extraligy se našim juniorům vydařil. Je sice pravda, že liberecká Slavia nebude patřit k lídrům soutěže, ale především na smečařských postech má velkou kvalitu. Nastoupili jsme v základní setavě s Ondrou Pavelkou na nahrávce, Štěpánem Junkem na univerzálu, Ondrou Honsem a Davidem Lencem na smeči, na bloku hráli Adam Břicháček a kapitán týmu Honza Novotný, na liberu Jakub Heráň. Již od začátku jsme diktovali tempo a byli ve stálém vedení o tři až pět bodů. Teprve ve třetím setu jsme trochu povolili v koncentraci a přes několik mečbolů jsme podlehli 27:29. Čtvrtý set jsme opět měli pod kontrolou, i když soupeř v závěru mocně finišoval. Druhý zápas byl naší jednoznačnou záležitostí a soupeř se nedostal ani jednou přes 19 bodů. Postupně si zahráli i Šimon Bohm, Jindra Tandler, Tomáš Hakl, Tadeáš Bajusz i Jakub Čuda. Nejlepšími hráči byli Honza Novotný (nechytatelný na útoku středem a poctivě bránící nad sítí), Štěpán Junek (vynikající podání a stabilní útok i z horších nahrávek) a David Lenc (výborný při rychlém útoku, solidní servis, příjem i pole - největší zlepšení ve srovnání s minulou sezónou). Ondra Pavelka podal jen průměrný výkon, ovšem byl trochu limitován zraněným palcem. Stabilně zahrál Ondra Hons (začal opět dobře přihrávat), Adam Břicháček střídal výborné okamžiky s hrubými chybami. Potěšitelné je zlepšení libera Jakuba Heráně, který k dobrému poli konečně přidal i solidní příjem (snad pomáhá "předělávaná" technika bagru). Střídající Šimon Bohm naznačil, že máme opět dva kvalitní nahrávače, Jindra Tandler bude rozhodně přínosem pro zkvalitnění hry na středu sítě. Také ostatní při přichodu na palubovku nezklamali a tak to letos vypadá, že máme velmi kvalitní a široký kádr. Teprve příští víkend však napoví, jak na tom opravdu jsme - na hřišti jednoho z favoritů celé extraligy Dukly Liberec budeme muset pro úspěch udělat ještě podstatně více a vyvarovat se našich "oblíbených" sérií chyb. Tento soupeř by je již nekompromisně potrestal.