Přírodní vědy C - Dansport 3:1 (23,23,-19,16)

Vloženo: 24. 1. 2011

Sestava: Chlebič (N) – Kuba N., Viktor (S) – Kuba T., Mates (B) – Bedla (Ú) – Vašek (L)

Diváků: 3

Rozhodčí: nepřišel

Tento zápas znamenal asi poslední šanci, jak zachytit unikající špičku soutěže, navíc v družstvu Věd hraje Jiří S., bývalý hráč Dansportu, který se stále snaží prosadit módu černých ponožek na volejbal, takže o motivaci bylo postaráno. K tomu všemu se jednalo o poslední zápas jednoho nejmenovaného hráče v této sezóně, neboť jsme ho uvolnili na půl roku do USA, aby je to tam taky trochu naučil.
Hned od prvních míčů ovšem bylo jasné, že lehké to nebude. Soupeř dobře přijímal, v poli skákal i hlavou proti zdi a výborně mu fungovala souhra se středovými hráči. Drobný náskok, který si udržoval během celého setu nakonec přetavil ve vítězství.
Trenérka vyměnila Můďu za Matese, ale průběh setu druhého byl obdobný. V závěru jsme měli za stavu 23:24 nahráno na vyrovnání, ale přetažená náhra a Bedlův smeč do diváků naše naděje zmařila.
O pauze mezi sety měla rozzlobená trenérka velmi působivou a věcnou řeč, kterou jsme si vzali k srdci (obzvlášť věta: „jestli nepadáte proto, že se bojíte zranění, noste si nákolenky“ v kombinaci s holými koleny chlapců vyvolala u nejednoho z nich uzardění). Bojovali jsme jako lvi a set s přehledem vyhráli. V průběhu se na palubovku vrátil Mates na smeč místo zraněného Kuby a skládal důležité balony.
Bohužel, začátek 4.setu nám utekl a prohrávali jsme po zbytečných chybách 5-1. Poté jsme se opět nadechovali ke zvratu, když jsme stav 4-9 stáhli na 7-9, ale v tom okamžiku se ukázalo, jaké fatální důsledky může mít střet vášní jednoho hráče na průběh celého zápasu. Mates, známý odpůrce hmyzu, měl po nedobrém příjmu soupeře balon nad sítí a na bezblok, stačilo tedy pouze stáhnout na zem. Nicméně právě tehdy se střetla jeho nenávist ke hmyzu s vůli zvítězit. Místo, aby udělal díru do parket na soupeřově půlce, snažil se trefit broučka, který lezl kdesi u zdi. Zda se mu to povedlo, nevíme. Jisté však je, že soupeř odskočil na rozdíl 10-7 a od té doby jsme ho již nedostihli.
Klíčový zápas jsme tedy prohráli, ale nutno podotknout, že zaslouženě. Stále máme problémy se servisem, kterých bylo mnoho zkažených (v prvním setu podal jeden náš hráč tak, že Chlebič chytil míč na třímetrovce do košíčku), a v nasazení v poli máme také ještě rezervy. Pravdou ovšem je, že k vidění byl pěkný volejbal, kterému na topole podle hostivařských hal, i ten zelený mužík zatleskal.