dansport - volejbalSK Dansport Praha - volejbal

Dansport » Home » Muži

Dansport - Kyje 3:1 (-21,19,14,18)

Vloženo: 4. 12. 2009

Přes absenci opor Jakuba Nováka, Tomáše Mudrocha a Kuby Tichého jsme si proti našemu sousedu v tabulce věřili. Hrálo se totiž v naší nedobytné tvrzi na Pohořelci. Mimochodem – víte, proč je Pohořelec Pohořelcem? Historikové tvrdí, že název Pohořelec se objevuje od 15. století a je odvozen od četných požárů, které tuto oblast postihly. První požár je zaznamenán již na konci 11. století, další pak v letech 1420, 1541 a 1742.
My zasvěcení ale víme, že je to proto, že jakmile sem přijede nějaký tým na zápas proti Dansportu, okamžitě jim začne v určitých místech hořet koudel.
Kyjané ale zvládli plamínky z úvodu zápasu uhasit. Nohy a ruce nám trochu svazoval nezvykle vysoký počet diváků v hale, převážně ženského pohlaví. Když jsme zjistili, že jsou to fanynky soupeře, ulevilo se nám, nicméně na zvrat v setu již bylo pozdě.
Nastoupili jsme v sestavě: Chlebič (N) – Můďa (B) – Mára (S) – Bedla (Ü) – Longr (B) – Vikouš (S). Riskli jsme to tentokrá bez libera, ale kyjané naštěstí podávali takové buchtičky, že jsme si je za letu mazali pudinkem.
Další tři sety byli plně v naší režii, výkon celkem podle našich představ. V místech, kdy jsme vedli o pět a více bodů, si Můďa dokonce dovolil bavit diváky exhibičními nahrávkami na pajp (nikdo se už nikdy nedoví kam to chtěl), stejně tak Chlebič nebojácnými ulívkami na druhou deptal soupeře a když Viktor začal blokovat hlavou, bylo to na ručník.
Zápas navíc pískal náš oblíbený rozhodčí Tvrz Jan, který nemilosrdně trestal špatné postavení soupeře (dokonce tím ukončil zápas), zatímco postavení střídajícího Bídi si vůbec nevšímal (přestože bylo nepřehlédnutelné).
Celkový výkon byl vyjma prvního setu veselý a hravý. Pozitivní byl určitě návrat Viktora na smeč, přestože si v dalších utkáních dá zase smečovací pauzu. Líbili se blokaři, kteří velmi spolehlivě utlumili většinu útoků. Kyjané byli po tomhle zápase tak frustrovaní, že prohlašovali, že si něco udělají. Udělají si prý kyje a příště to nebudeme mít tak snadné...no uvidíme.
V dalším zápase nás čeká derby se Slávií na jejich palubovce. Pokud chcete vidět naše hvězdy na živo, přijďte do Vršovic ve 20:30 středoevropského času.
Viktor Pak, hrající trenér týmu

 

 

Související články:

 
© Saturn-Toya s.r.o., 2009